Tizenhét éve eltűntként nyilvántartott nő került elő – Ismét találkozhatott családjával

Temesváron találtak meg a határrendészek egy Neamț megyei nőt, akit a családja 17 évvel ezelőtt eltűntként jelentett be. A nő időközben Olaszországban telepedett le, és most, amikor először visszatért Romániába, a rendőrségi nyilvántartásokban továbbra is keresett személyként szerepelt.

„Egy megrázó, ugyanakkor boldog befejezésű történet bontakozott ki az ünnepek közeledtével. Egy Piatra Neamț-i nőt, akit 17 éve eltűntként tartottak nyilván, a napokban azonosítottak a temesvári határrendészek, a Neamț Megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi nyomozóinak hosszú és kitartó munkájának eredményeként” – közölte szombaton rendőrség.17 év után találkozott újra anya és lánya | Illusztráció: Unsplash

A tájékoztatás szerint a nő 2009-ben tűnt el, amikor lánya mindössze 14 éves volt. Azóta a rendőrség országszerte, valamint több európai uniós tagállamban is folytatott ellenőrzéseket a megtalálása érdekében.

A nőt december 9-én azonosították. A nyomozás megállapította, hogy eltűnése után Olaszországban telepedett le, és amikor először lépett ismét Romániába, a rendőrségi adatbázisokban automatikusan körözött személyként jelent meg.

„Az anya és lánya több mint másfél évtized után történt találkozása az év egyik legmeghatóbb története – valódi karácsonyi csoda, amely a rendőrök fáradhatatlan munkájának és annak a reménynek köszönhető, amely egy pillanatra sem veszett el” – tették hozzá a rendőrség képviselői.

A hatóságok a tájékoztatásban nem részletezték, hogy a nő annak idején hogyan és miért tűnt el, mint nyomatékosították, az érintettek személyiségi jogainak védelmében nem hoznak nyilvánosságra további információkat a családról.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?