Radarjelek riasztották a védelmi erőket – F–16-osokat emeltek a magasba

A román védelmi minisztérium (MApN) radarrendszere hétfő reggel szakaszos jeleket észlelt a Moldovai Köztársaság légterében, Cahul térségében. A gyanús jelek egyike később átlépte a határt, és a Galac megyei Târgu Bujor zónájában is megjelent, ami miatt azonnali katonai és lakosságvédelmi intézkedéseket rendeltek el.

A tárca tájékoztatása szerint a radarok hétfőn, augusztus 24-én, reggel 6:00 óra körül szúrták ki az elszórt jeleket. A helyzetre azonnal reagált a román légierő – számol be a News.ro.

Felküldték a vadászgépeket | Korábbi fotó: Védelmi Minisztérium

A borceai 86-os légibázisról két F–16-os harci repülőgépet riasztottak a légtér ellenőrzésére. A küldetéshez egy IAR–330 SOCAT típusú helikopter is csatlakozott a terület átfésülésére.

A Nemzeti Katonai Parancsnokság értesítette a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőséget (IGSU), amely 6:12 órakor RO-Alert lakossági riasztóüzenetet küldött az érintett Galac megyei zónában élőknek.
A hatóságok folyamatosan figyelemmel kísérik a helyzetet a határon.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?