Őrizetbe vette a DIICOT a volt titkosszolgálati tisztet: a fehérorosz KGB-nek adhatott át információkat
Őrizetbe vette kedden a terrorizmus és szervezett bűnözés elleni ügyészség Alexandru Bălant, a Moldovai Köztársaság Hírszerző és Biztonsági Szolgálatának (SIS) volt igazgatóhelyettesét – tudta meg ügyészségi forrásokból az Agerpres.
A 47 éves férfit azzal gyanúsítják, hogy államtitkokat adott át a fehérorosz KGB-nek, veszélyeztetve Románia nemzetbiztonságát. A volt titkosszolgálati tisztet hétfőn Temesváron előállították és Bukarestbe szállították az ügyészek. Kihallgatása a DIICOT székhelyén közel nyolc órát tartott.
A DIICOT szerint a gyanúsított két alkalommal, 2024-ben és 2025-ben találkozott Budapesten a Fehérorosz Állambiztonsági Bizottság (KGB) hírszerző tisztjeivel. A budapesti találkozók célja az ügyészek szerint az volt, hogy Alexandru Bălan pénzért cserébe információkat adjon át, valamint további utasításokat kapjon.
Hétfőn a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) közölte, hogy a cseh, a lengyel és a magyar hírszerzéssel együttműködve, a nyomozás végső szakaszában pedig a moldovai hírszerzés támogatásával tárták fel ezt az ügyet.
Kapcsolódó
CSAK SAJÁT