Oroszország bosszúja a galaci drónbecsapódás után

Az orosz hatóságok nemkívánatos személynek nyilvánították Románia szentpétervári főkonzulátusának ideiglenes ügyvivőjét, és visszavonták a főkonzulátus működtetéséhez szükséges hozzájárulásukat – tájékoztatott a román külügyminisztérium.

Az orosz külügy képviselői csütörtökön közölték a döntést Románia moszkvai nagykövetével, akit – mint megírtuk – délután bekérettek a minisztériumba.

El kell hagynia Szentpétervárt | Fotó: Pexels

Moszkva válaszlépése várható volt – idézi a román külügyi tárca közleményét az Agerpres hírügynökség.

A tájékoztatásban emlékeztettek, hogy május 29-ére virradóra egy orosz drón csapódott be egy galaci tömbházba, majd tüzet okozva felrobbant.

A két román állampolgár sérülésével járó incidenst követően a román hatóságok nemkívánatos személynek nyilvánították Oroszország konstancai főkonzulját, és bejelentették a konstancai orosz főkonzulátus bezárását.

Nicuşor Dan akkor kijelentette, hogy súlyos incidens történt, a felelősség pedig teljes egészében az Ukrajna ellen háborút folytató Oroszországot terheli.

Az orosz külügyminisztérium közölte, csütörtökön  bekérették a moszkvai román nagykövetet, akinek átadták a döntést tartalmazó jegyzéket. A minisztérium rámutatott, hogy „ez az intézkedés választ jelent arra, hogy Bukarest minden alap nélkül visszavonta a konstancai orosz főkonzulátus működéséhez szükséges hozzájárulását, és annak vezetőjét persona non gratának nyilvánította".

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

Kapcsolódók

Kimaradt?