„Ne rajtunk spóroljon a kormány!” – Felszólalt a nyugdíjasok szövetsége

A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak, és felszólította a kormányt, hogy az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetést (CASS) ne terjessze ki a nagyobb nyugdíjakra, írja az Agerpres.

Hétfői közleményében az érdekvédelmi szervezet emlékeztetett arra, hogy a 3000 lejnél magasabb nyugdíjak esetében a küszöböt meghaladó összeget 10 százalékos jövedelemadóval terhelné a Bolojan-kabinet. Emellett a 4000 lejnél magasabb juttatással rendelkező nyugdíjasoknak a küszöböt meghaladó összeg után 10 százalékos CASS-t kellene fizetniük.

Megsarcolnák a nyugdíjakat. | Fotó: Pexels

A FNPR kiszámolta, hogy ha ezek az előírások hatályba lépnek, egy 4800 lejes nyugdíjjal rendelkező személynek havi 180 lej jövedelemadót és 80 lej egészségügyi szolgáltatási járulékot kell majd fizetnie, vagyis havi 260 lejjel csökken a nyugdíja.

A szervezet felhívta a miniszterelnök figyelmét arra, hogy a törvény értelmében konzultálnia kell a nyugdíjasok országos szövetségeinek képviselőivel, mielőtt a nyugdíjak csökkentéséről dönt. „A nyugdíjasok nem tudnak sztrájkolni, és nincs már fizikai erejük utcai megmozdulásokhoz, de találnak majd eszközöket a tiltakozásra, ha kénytelenek lesznek megvédeni a megélhetésüket” – olvasható a közleményben. 

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?