Megvan Adrian Veștea külügyminiszter-jelöltje
Adrian Veştea kijelölt miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán közölte, hogy találkozott Luca Niculescuval, Románia OECD-csatlakozási folyamatának koordinátorával, akit külügyminiszternek javasol a kormányában.
Bejegyzése szerint a találkozón a kormányprogram véglegesítésén is dolgoztak.

Veştea szerint az Európai Unió és a NATO után a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) jelenti Románia harmadik külső pillérét. Az OECD-csatlakozás stabilitást, hitelességet és gazdasági kiszámíthatóságot hoz Romániának, ami több és jobb beruházást, valamint a jó kormányzás valódi iskoláját jelenti – írta bejegyzésében, hozzátéve, célja, hogy „a lehető legrövidebb időn belül lezárjuk az OECD-hez való csatlakozási folyamatot”.
A kijelölt miniszterelnök hangsúlyozta, hogy e széles társadalmi konszenzust élvező cél eléréséért is teljes jogkörű kormányra van szüksége az országnak.
Kapcsolódó
CSAK SAJÁT