Megszökött a rahovai börtönből a török milliomos, aki megölt egy román rendőrt

A török férfi, aki 2015-ben megölt egy román rendőrt, országos körözés alatt áll. Atas Abdullah nem tért vissza a börtönbe az eltávozás után.

A török állampolgárságú, emberölésért elítélt férfi szabadlábon van, miután nem tért vissza a Rahova Büntetés-végrehajtási Intézetbe. A rendőrség körözi – derül ki a bukaresti rendőrség hétfői közleményéből. Abdullah Atas török üzletember, akit 22 év börtönbüntetésre ítéltek, miután 2015-ben megölt egy közlekedési rendőrt.

Országos körözés alatt áll | Fotó: Román Rendőrség
Abdullah Atas, a gyilkosságért bebörtönzött török állampolgár „2026. január 23–26. között eltávozást kapott”, azonban nem tért vissza a Rahova börtönbe.
A rendőrök a férfit az otthonában, Voluntari városában keresték, de nem találták meg. „Megkezdtük az ellenőrzéseket a férfi felkutatása érdekében” – közölte a bukaresti rendőrség. Jelenleg országos körözés alatt áll, és a „most wanted” kategóriába sorolták.

Abdullah Atast minősített emberölés miatt 22 év szabadságvesztésre ítélték. 2015-ben a férfi alkohol befolyása alatt vezetett gépjárművet, amikor megölt egy rendőrt. Az áldozata Gheorghe Ionescu rendőr volt, akit „a bulldog” becenéven ismertek, és akit kollégái a közlekedési rendőrség egyik legjobb munkatársának tartottak.

„A rendőr egy ellenőrző pontnál teljesített szolgálatot egy kereszteződésben, amikor észrevett egy nagy sebességgel közeledő gépjárművet. Intett, hogy álljon meg, a jármű lelassított, jelezve, hogy megáll, majd hirtelen felgyorsított, és elütötte a rendőrt, akit 500 méteren keresztül a motorháztetőn hurcolt, majd az úttestre dobta. Ezután még körülbelül 2 kilométert tett meg, amikor egy forgalmi szigetnek ütközött, majd egy út menti kerítésnek csapódott” – közölték a hatóságok 2017-ben.
Az eset előtt Abdullah Atas Bukarest egyik legismertebb világítástechnikai üzletláncának volt a tulajdonosa.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?