Közel 140-nel száguldott a városban egy autóvezető: jogosítvány nélkül maradt

Jogosítvány nélkül maradt egy 30 éves petrozsényi férfi, miután radarba futott Lupény területén: a rendőrségi jelentés szerint az illető 139 kilométer/órás sebességgel száguldott a városban.

Az esetet az augusztus 4–10. között végrehajtott Roadpool Speed rendőrségi akció keretében jegyezték. A fokozott ellenőrzések célja éppen az volt, hogy elkapják azokat az autóvezetőket, akik a megengedettnél jóval gyorsabban hajtanak.Az időszakos fokozott akciók "eredményesek" szoktak lenni | Illusztráció: Román Rendőrség

A rendőrségi tájékoztatás szerint ebben az időszakban 26 személy jogosítványát vonták be, ezek közül 25-en több mint 50 kilométer/órával lépték át a sebességhatárt, míg egy személy – a fent említett autóvezető – több mint 70 kilométer/órával haladta meg azt.

A statisztikai adatok szerint Hunyad megyében idén eddig 41 súlyos közlekedési baleset történt, amelyekben 11 személy elhunyt 33-an pedig súlyosan megsérültek.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?