Kezdő sofőr okozott súlyos balesetet – Egy 16 éves tinédzser meghalt, négyen megsérültek

Egy 16 éves fiatal életét vesztette, négy másik fiatal pedig megsérült abban a súlyos közúti balesetben, amely hétfőre virradó éjszaka történt a DN 67D jelzésű országúton, a Gorj megyei Rasovița területén. A gépkocsit egy 18 éves fiatal vezette, a jármű lesodródott az úttestről és egy kerítésnek csapódott.

A Gorj Megyei Rendőr-főkapitányság (IPJ) tájékoztatása szerint a helyszíni vizsgálatok elsődleges adatai alapján egy 18 éves Târgu Jiu-i fiatalember a DN 67D jelzésű országút kanyargós szakaszán azonban nem az útviszonyoknak megfelelően választotta meg a sebességét, elvesztette uralmát a jármű felett, elhagyta az úttestet, majd egy kerítésnek ütközött.
Tragédia | Fotó: Pexels
„Az ütközés következtében a sofőr, valamint három – 14, 17 és 19 éves, Runcu községből származó – utasa megsérült, őket orvosi ellátásra kórházba szállították. Az autóban ült egy másik utas is, egy 16 éves fiú, aki a mentőegységek kiérkezésekor már keringés- és légzésleállás állapotában volt. Az újraélesztési kísérletek ellenére az életét sajnos már nem tudták megmenteni, és a helyszínen halottnak nyilvánították” – idézi a Gorj megyei rendőrség közleményét a Digi24 hírportál.

A gépjármű vezetőjét a helyszínen megszondáztatták, az alkoholteszt eredménye negatív lett. A rendőrség gondatlanságból elkövetett emberölés és gondatlanságból elkövetett testi sértés gyanújával indított büntetőeljárást, a nyomozás jelenleg is zajlik a baleset pontos körülményeinek tisztázására.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

Kapcsolódók

Kimaradt?

banner_DEAgN7Pb_300x600.png