Képességfelmérő: hétfőn tudják meg a próbavizsga eredményeit a nyolcadikosok
Hétfőn tudják meg az eredményeket azok a nyolcadikos diákok, akik részt vettek az országos képességfelmérő próbavizsgán.
Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint az eredményeket egyénileg közlik, nem függesztik ki nyilvánosan, írja az Agerpres.
.jpg)
Ebben az évben a képességfelmérő próbavizsgáit nem minden iskolában tartották meg, miután a szakszervezetek azt javasolták a tanároknak, hogy ne vegyenek részt a tesztelésen, így tiltakozva a kormány által elfogadott megszorító intézkedések ellen.
A szimulációt az ország több mint 4500 oktatási intézményében rendezték meg, ami az általános iskolák 97,8%-át jelenti. 104 iskolában maradt el a vizsga.
Március 16-án a román nyelv és irodalom írásbelire került sor, március 17-én matematikából vizsgáztak, március 18-án pedig anyanyelvből tettek próbát a nemzeti kisebbségek nyelvén tanuló diákok.
Kapcsolódó
CSAK SAJÁT


