Kelemen Hunor: „elítéljük a Hamász Izrael elleni támadását”

Az RMDSZ határozottan elítéli a Hamász terrorszervezet Izrael elleni támadását – üzente vasárnap Kelemen Hunor, a szövetség elnöke személyes Facebook-oldalán.

A párvezető a támadást „alattomosnak” és „gyávának” nevezte, amely legfőképp a polgári lakosság ellen irányult. „Izraelnek joga van megvédeni önmagát” – szögezte le Kelemen Hunor.

Hozzátette: „A nemzetközi humanitárius jog egyértelműen tiltja a civilek és a civil célpontok szándékos támadását. Fontosnak tartjuk, hogy a nemzetközi közösség minden erőfeszítést megtegyen az ilyen támadások megfékezése és elítélése érdekében. A diplomáciai megoldások előmozdítása létfontosságú a civilek védelme szempontjából.”

Szombaton, mint ismeretes, a Gázai övezetet uraló terrorszervezetek fegyveresei nagyszabású, több ezer lövedékből álló rakétatámadást indítottak Izrael ellen. Izrael vasárnap ellentámadásba kezdett, Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerint „hosszú és nehéz háború” következik.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_8pTgRJfW_valasztasi hirdetes maszol.jpg
banner_tKxab5t4_970x250 px.png
banner_HD7Jym8I_728x190 px.png

Kapcsolódók

Kimaradt?