Ismét talált pénz gazdáját keresik Székelyudvarhelyen – A lakosság segítségét kéri a rendőrség
Talált pénzt vittek be a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrséghez, és jogos tulajdonos megtalálásához pedig a lakosság segítségét kérik – tette közzé a hatóság csütörtökön.
„Ma ismét talált készpénzt hoztak be székhelyünkre. Bízunk benne, hogy az önök segítségével ezúttal is sikerül megtalálni azt, aki elveszítette” – áll a helyi rendőrség Facebook-bejegyzésében.
.jpg)
Hozzáteszik, az pontos összeget nem teszik közzé, de azt szeretnék, ha felhívásuk minél több emberhez eljutna, hogy a pénz mielőbb visszakerülhessen jogos birtokosához.
„Kérjük, osszák meg ezt a bejegyzést, hiszen könnyen lehet, hogy éppen az önök megosztása segít abban, hogy a tulajdonos értesüljön róla” – kéri a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség.
A tulajdonosnak, aki a talált pénzösszeget elveszítette azt javasolják, hogy a rendőrség székhelyén jelentkezzen. „A pénzt annak tudjuk visszaszolgáltatni, aki meg tudja mondani, mekkora összegről van szó, milyen címletekben volt, illetve mikor és hol veszítette el” – részletezik. Ugyanakkor köszönik a becsületes megtalálónak, hogy átadta a pénzt a rendőrségnek. „Példamutató magatartása tiszteletre méltó, és reméljük, hogy az összeg hamarosan visszakerülhet jogos tulajdonosához” – jegyzik meg.
Mint arról a Maszolon is beszámoltunk, márciusban történt hasonló eset, amikor A Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség közösségi oldalán akkor megosztott bejegyzés szerint egy becsületes megtaláló nagy összegű készpénzt vitt be az intézmény székhelyére.
Kapcsolódó
CSAK SAJÁT