Hét európai országban népszerűsítené Marosvásárhelyt az önkormányzat

Évente négymillió lejt fordítana a marosvásárhelyi önkormányzat arra, hogy a várost és a térség turisztikai kínálatát külföldön népszerűsítsék. Az erről szóló együttműködési megállapodás jóváhagyásáról a helyi tanács csütörtöki ülésén döntenek.

Soós Zoltán kézjegyével ellátott előterjesztés szerint a város a Visit Maros Egyesülettel kötne szerződést a „Maros turisztikai desztináció népszerűsítése a kulcsfontosságú nemzetközi piacokon” elnevezésű program megvalósítására. A kezdeményezés célja, hogy növelje Marosvásárhely ismertségét a nemzetközi turisztikai piacon, erősítse kulturális, gasztronómiai és városi turisztikai vonzerejét, hozzájáruljon a helyi gazdaság fejlődéséhez.

Marosvásárhely éjszaka - a Kultúrpalota és a Közigazgatási Palota  | Fotó: Visit Maros

A Városi Tanács ülésének napirendjére tűzött terv szerint, a program keretében hét európai országban – az Egyesült Királyságban, Németországban, Svájcban, Olaszországban, Franciaországban, Belgiumban és Cipruson – futnának online reklámkampányok. A tervek szerint a promóció közösségi médiás hirdetésekből, digitális kampányokból és hírlevelekből állna, több nyelven elkészített tartalmakkal.

Évi négymillió lejjel támogatnák a kampányt

A megállapodás értelmében az önkormányzat évente legfeljebb négymillió lejjel járulna hozzá a program finanszírozásához. A pénzt nem egy összegben kapná meg az egyesület, hanem negyedévente, a megvalósított tevékenységekről és a felhasznált összegekről szóló beszámolók alapján. Amennyiben a támogatás kevesebb mint felét használják fel egy adott időszakban, a város felfüggesztheti a következő részlet folyósítását.

A Visit Maros vállalja, hogy rendszeresen jelentést készít a kampány eredményeiről és a kiadásokról, valamint azt is, hogy minden, Marosvásárhely nevét vagy arculati elemeit használó promóciós anyagot előzetesen jóváhagyásra benyújt az önkormányzatnak.

Marosvásárhely Vártemplom | Fotó: Maris Cristian Daniel

Az együttműködési megállapodás 2027 végéig lenne érvényes

A program során készült tanulmányok, elemzések és egyéb anyagok használati joga az önkormányzatot is megilletné, így azokat később saját turisztikai céljaira is felhasználhatja.

A helyi tanács csütörtöki ülésén dönt arról, hogy Marosvásárhely csatlakozik-e a programhoz és biztosítja-e az évi négymillió lejes hozzájárulást.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?