banner_reh6OGoH_CR_SM webbbaner_970x250.gif
banner_dFSJz0ad_CR_SM webbanner_728x90.gif
banner_UeafApR8_CR_SM webbbaner_300x250.gif

Három hónap alatt több mint 220 állatot mentettek a rendőrök

Mindössze három hónap alatt a rendőrség több ezer esetben avatkozott be sikeresen, és több mint 220 veszélyben lévő állatot mentett meg.

Az elmúlt hónapokban a hatóságok bántalmazás, elhanyagolás és elhagyás miatt is közbeléptek. Az állatok megmentése mellett a rendőrség pénzbírságokat szabott ki, valamint büntetőeljárásokat indított azok ellen, akik bűncselekményt követtek el az állatok ellen.

Az intézkedések célja, hogy elrettentsenek minden állatkínzástól, és biztosítsák az állatok védelmét szolgáló jogi kereteket.Az intézkedések célja, hogy elrettentsenek minden állatkínzástól | Fotó: Román Rendőrség Facebook oldala

„2025. január 1. és március 31. között az állatvédelemmel foglalkozó rendőri egységek 228 állatot mentettek ki közvetlen veszélyhelyzetekből, és 151 esetben adtak ki határozatot az állatok menhelyre helyezéséről. A megállapított szabálysértések miatt 4.677 bírságot szabtak ki, összesen 2.557.935 lej értékben” – közölte a rendőrség a Facebook oldalán.

Ezenkívül 498 büntetőeljárást indítottak, 67 házkutatást végeztek magánszemélyek lakásán vagy különböző szervezetek székhelyén, valamint 4.021 ellenőrzést és akciót hajtottak végre. Az eljárások eredményeként 14 személlyel szemben rendelték el a letartóztatás, őrizetbevétel vagy bírósági felügyelet intézkedését. Továbbá 244 saját intézkedési terv készült. Az elemzett időszakban 3.485 panaszt/bejelentést regisztráltak, és az állatvédelmi egységek 180 esetben avatkoztak be a 112-es számra befutó bejelentések alapján – áll a Román Rendőrség által kiadott közleményben.

Az akciók révén emlékeztetnek mindenkit, hogy az állatvédelem nemcsak erkölcsi , hanem jogi kötelezettség is. Minden egyes beavatkozás egy újabb lépés egy olyan társadalom felé, amely tudatosabb és felelősségteljesebb az állatokkal szemben, írják a rendőrök.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?