banner_DVdnQ8MO_970x250 (2).png
banner_yxa2hhhn_728x90 (3).png
banner_6Z9d5FZx_300x250.png

Gázolás 2 Maion: szerdán kell tárgyalják Vlad Pascu ügyét

Szerdára tűzték ki a Konstancai TáblaBíróságon Vlad Pascu ügyének második tárgyalását, akit első fokon tíz év börtönbüntetésre ítéltek a 2 Mai üdülőtelepen okozott baleset miatt, amelyben két fiatal meghalt. A tárgyalás a tervek szerint 11.00 órakor kezdődik, írja a News.ro. Az első, április 9-i tárgyaláson Vlad Pascu új ügyvédei halasztást kértek.

Az előző időpontban Vlad Pascu egyik új ügyvédje, Liviu Cristescu az újságíróknak azt mondta, haladékot kértek a védelem előkészítésére, „tekintettel arra, hogy nemrég vonódtak be az ügybe”, ugyanakkor arra hivatkozott, elemezniük kell a sértettek által újabban benyújtott fellebbezési indokokat is. Akkor azt mondta az ügyvéd: „a következő tárgyalási napon napirendre kerülnek majd azok a kérelmek is, amelyeket már benyújtottak, illetve amelyek benyújtását előrevetítjük – akár a sértettek, akár mi”.

Vlad Pascu 2023. augusztus 19-én öt fiatalt ütött el: ketten meghaltak, hárman megsérültek. | Fotó forrása: Pro Tv

Az előző tárgyalási napon Mihai Pascu, Vlad apja azt nyilatkozta az újságíróknak, bántja, amit a fia tett, és nem kéri a szabadlábra helyezését. „Szeretném részvétemet kifejezni az elhunyt gyermekek szüleinek, átérzem, min mennek keresztül. Sajnálom, amit a fiam tett, és nincs olyan mérték, amivel mérni lehetne azt, ami történt. (…) Nem kérem, hogy a fiam szabad legyen. Le kell töltenie azt a büntetést, amit megérdemel” – mondta Mihai Pascu.

Vlad Pascut 2025. január 31-én a mangaliai bíróság tíz év börtönbüntetésre ítélte gondatlanságból elkövetett emberölés, gondatlanságból okozott testi sértés, járművezetés alkohol vagy más tudatmódosító szer hatása alatt, valamint a baleset helyszínének elhagyása miatt. Az ítélet nem jogerős, a vádlott fellebbezett ellene. A bíróság megtiltotta Vlad Pascunak, hogy közhivatalt viseljen vagy olyan tisztséget töltsön be, amely állami hatáskör gyakorlásával jár, illetve hogy bármilyen kategóriájú járművet vezessen, az ítélet végrehajtását követő öt éven keresztül. Az ítélet szerint a tízéves börtönbüntetésből levonásra kerül a 2023. augusztus 19. óta eltelt előzetes letartóztatás időtartama.

A bíróság részben helyt adott a polgári felek által benyújtott erkölcsi kártérítési kérelmeknek. Ennek értelmében a Romániai Gépjármű-biztosítók Irodáját (BAAR) több mint 1,7 millió euró erkölcsi kártérítés megfizetésére kötelezte az áldozatok családjai és a sérültek javára.

Mint ismert 2023. augusztus 19-én hajnalban Vlad Pascu 2 Mai üdülőtelep közelében gyalogosok egy csoportjába hajtott. Az ütközés következtében két fiatal életét vesztette, hárman pedig megsérültek. Vlad Pascu elhagyta a baleset helyszínét, és a rendőrség később Vama Vechén találta meg. A nyomozás során kiderült, hogy a fiatal férfi több tiltott szer hatása alatt állt, köztük kokain, amfetamin és metamfetamin volt a szervezetében. Vlad Pascu ellen 2023 októberében emeltek vádat gondatlanságból elkövetett emberölés, testi sértés, a baleset helyszínének elhagyása és pszichoaktív szerek hatása alatti járművezetés miatt.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

banner_t5aBq6wf_ME_BGA.png
banner_OtixH2AV_keszult.jpg

Kimaradt?