Fociszurkolók verekedtek össze Marosvásárhelyen: húsz embert állítottak elő

A rendőrök közbelépésére volt szükség szombat este, miután két futballszurkoló összeverekedett Marosvásárhely központjában. Az eset miatt összesen 40 személyt igazoltattak, közülük több mint húszat a rendőrségre kísértek kihallgatásra.

A Maros Megyei Rendőrség tájékoztatása szerint szombaton este 22.45 körül a rendőrök egy bejelentés alapján nagy erőkkel vonultak ki Marosvásárhely központjába, hogy megelőzzék a a közbiztonságot veszélyeztető rendbontást.Mintegy 20 személy volt érintett a konfliktusban | Fotó: Facebook

A helyszínen a Marosvásárhelyi Városi Rendőrség munkatársai mellett közlekedési és bűnügyi nyomozók, valamint csendőrök is jelen voltak.

Két személy között konfliktus alakult ki: egy 46 éves marosvásárhelyi férfi és egy 17 éves kolozsvári fiatal között, akik fizikailag is bántalmazták egymást” – közölte vasárnap a Maros megyei rendőrség.

Igazságügyi források a News.ro-nak azt nyilatkozták, hogy a konfliktus két futballcsapat szurkolója között tört ki. A verekedésben részt vevő két személynek nem volt szüksége orvosi ellátásra.

A rendőrök összesen 40 személyt igazoltattak, közülük több mint húszat a rendőrségre kísértek, hogy tisztázzák az incidens körülményeit, és megtegyék a szükséges jogi intézkedéseket.

Az intézkedés során az érintett személyeket és járműveiket is ellenőrizték, azonban az ügy szempontjából releváns tárgyakat vagy egyéb javakat nem találtak.

Az ellenőrzések nyomán 23 szabálysértési bírságot szabtak ki, összesen 15 ezer lej értékben, a közrend és a köznyugalom megsértése miatt.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?