Februárban hat százalékon stagnált a munkanélküliségi ráta
Februárban a szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, akárcsak januárban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A férfiak körében 0,1 százalékponttal magasabb volt a munkanélküliség, mint a nőknél (6,1 százalék a férfiaknál és 6 százalék a nőknél). A fiatalok (15-24 év közöttiek) körében továbbra is magas, 28,2 százalékos a munkanélküliség – ismertette az Agerpres a statisztikai intézet adatait.
A 15 és 74 év közötti állástalanok száma 2026 februárjában 494 700 fő volt, nagyobb, mint az előző hónapban (490 500 fő) és az előző év azonos hónapjában (501 500 fő).
A 25 és 74 év közöttiek januári munkanélküliségi rátáját 4,6 százalékra becsüli az INS, ehhez a korosztályhoz tartozott a munkanélküliek 71,6 százaléka.
CSAK SAJÁT


