Elfogták a nagybányai építkezésről megszökött rabot
Egy Nagybánya környéki üres telken találták meg pénteken azt a 28 éves fogvatartottat, aki szerdán szökött meg egy külső munkavégzési pontról. A férfit a rendőrök két megerősített létszámú razzia során fogták el.
Elfogták azt a 28 éves fogvatartottat, aki szerdán szökött meg egy nagybányai építkezésről – közölte pénteken a Máramaros Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Mihaela Ardelean.

A rendőrök az éjszaka folyamán szerzett információk alapján pénteken két, megerősített létszámú razziát szerveztek a fontosabbnak ítélt területeken. Ennek során a szökött rabot egy Nagybánya közelében található üres telken, elrejtőzve találták meg.
A keresésben a Máramaros Megyei Csendőrség, valamint a Máramaros és Szatmár megyei rendőrség kutyás egységei is részt vettek. Az akció kezdetétől a Salvamont hegyimentő-szolgálat és a nagybányai börtön munkatársai is bekapcsolódtak a keresésbe.
A férfi Dorel Dorin Moldovan, a Máramaros megyei rendőrség korábbi tájékoztatása szerint dánpataki (Vălenii Lăpușului) lakos. A minősített lopás miatt három év és hét hónap szabadságvesztésre ítélt, félig nyitott rendszerben fogva tartott férfi szerdán, 13.30 körül hagyta el engedély nélkül a Racoviță Líceumnál kialakított külső munkaterületet.
Fenyegette a feleségét
A szökés különös aggodalmat keltett, mivel a rab korábban azt mondta rabtársainak, hogy hazamegy, és megöli a feleségét. A nő a hatóságoknak arról számolt be, hogy férjével a szökés előtti napon telefonon összevesztek, a férfi pedig négy hónapja nem látta gyermekeit. A feleség lakóhelyén ezért rendőri jelenlétet is biztosítottak.
Kapcsolódó
A nagybányai börtön vezetése időközben közigazgatási vizsgálatot indított annak megállapítására, hogy pontosan milyen körülmények között történhetett a szökés, és milyen intézkedések szükségesek. A börtön szóvivője, Borgyos Norbert szerint a külső munkavégzési pont engedély nélküli elhagyása szökésnek minősül, amelyet a büntető törvénykönyv 285. cikke alapján hat hónaptól három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetnek.
CSAK SAJÁT