Drogprevenciós szakember: egyre több kábítószer jut be az iskolákba
Romániában is egyre fiatalabbak a drogfogyasztók, és egyre több kábítószer jut be az iskolákba. Ha így haladunk, a jövőben nem tranzitország lesz Románia, hanem a kábítószer-kereskedők egyik célországává válhat – véli az amerikai Michael Vigil drogprevenciós szakember, aki Romániában tartott előadást.
A G4 Media összefoglalójából kiderül, Michael Vigil több mint 400 romániai fiatallal találkozott egy konferencián, amely célja, hogy felhívja a fiatalok figyelmét a kábítószer-fogyasztás veszélyeire.
A rendezvényen elhangzott, az országban legalább egymillió ember használt már életében egyszer kábítószert, ugyanakkor a szakemberek megállapították, hogy a jelenség elleni küzdelem a megelőzésen, az ellenőrzésen és a helyes kezelésen alapul.
Michael Vigil szerint már az általános iskolában be kellene vezetni a drogprevenciós tantárgyat. „Mindig is annak a híve voltam, hogy a drogprevenciónak nagyon-nagyon hamar el kell kezdődnie az iskolákban” – tette hozzá a szakember.
Mint arról korábban a Maszolon is írtunk, a szülők általában azt várják el, hogy a szakemberek elmondják, konkrétan milyen jeleket keressenek, hogy megbizonyosodjanak arról, ha a gyermekük kábítószert fogyaszt. Pedig ezeket a jeleket nem a gyermek viselkedésében és az iskolatáskájában kell keresni – világított rá dr. Dégi László Csaba, akivel egyebek mellett a kiskorúak drogfogyasztásának problémájáról, a hatékony megelőzésről, és a drogprevenciós rendszer hiányosságairól is beszélgettünk. A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem pszichológia és szociológia karának oktatójától megtudtuk azt is, már ötödik osztályban érdemes lenne drogprevencióval foglalkozni.
CSAK SAJÁT