Debütál az elektronikus személyi igazolvány Kolozs megyében

A csütörtökön elfogadott kormányhatározatok szerint ebben a hónapban kezdik kibocsátani az új elektromos személyi igazolványokat. Elsőként Kolozs megyében lesz elérhető az új típusú okmány, nyártól pedig már 14 év alatti gyerekek számára is igényelhetővé válik.

A belügyminisztérium tájékoztatása szerint országos szinten fokozatosan vezetik be. Azt is kiemelték, hogy ez év március 25. és jövő év júniusa között ingyenesen kiváltható az okmány, azt az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) által finanszírozzák.

Március 20-től lehet bevezetik az elektronikus személyi igazolványt. Elsőként Kolozs megyében lesz igényelhető | Illusztráció: belügyminisztérium/archív felvétel

Kolozs megyében március 20-tól lesz elérhető, ez év június másodikától pedig már a 14 év alatti gyermekek számára is lehet igényelni a kártyát.

A tárca szerint az elektronikus személyi igazolványt (CEI) útiokmányként és ügyintézéshez is lehet majd használni. Hatékony eszközben tartják, ráadásul az új igazolvány a bankkártyákéhoz hasonlatos standard mérettel rendelkezik és olyan biztonsági elemeket tartalmaz, amely véd az igazolvány hamisítása, ellopása ellen. A minisztérium megjegyezte azt is, hogy május 20-tól egyszerű igazolványt is lehet igényelni (CIS), az nem tartalmaz elektronikus tárolóhelyet.

Az új típusú elektronikus személyi igazolványokra rányomtatják a tulajdonos nevét, állampolgárságát, születési dátumát, nemét, személyi azonosító számát (CNP), aláírását és a fényképét. Elektronikus adatként tartalmazni fogja ugyanakkor a tulajdonos szüleinek keresztnevét, lakcímét, ujjlenyomatát és azonosító adatokat.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

 

Kapcsolódók

Kimaradt?