Bocsos anyamedvével futott össze egy turistacsoport (VIDEÓ)

Biztonságos helyre kellett kísérniük a hegyi csendőröknek egy 37 fős lengyel turistacsoportot szombaton, miután az általuk járt túraútvonal közelében feltűnt egy bocsos anyamedve. Az eset a Kelemen-havasokban történt.

A Román Csendőrség hivatalos Facebook-oldalán közzétett tájékoztatás szerint a vészhelyzetet egy éppen szabadnapját töltő, a környéken kiránduló csendőr észlelte.

Bocsos anyamedve bukkant fel az útvonal közelében | Illusztráció: Pexels
„A beavatkozásra azt követően került sor, hogy egy szabadnapos csendőr túrázás közben észrevette a vadállatot az útvonal közelében. Látva a közelben tartózkodó turistákat, a közvetlen veszély elhárítása érdekében azonnal erősítést kért a szolgálatban lévő kollégáitól” – áll a hatóságok közleményében.

A hegyi csendőrök gyorsan a helyszínre érkeztek, és egészen a buszukig kísérték a külföldi csoportot. A turisták elmondása szerint ők maguk is látták a medvét és a bocsot az ösvényen, még a hatóságok kiérkezése előtt. Szerencsére az incidens során senki sem sérült meg.

A hatóságok az eset kapcsán ismételten felhívják a lakosság és a kirándulók figyelmét a legfontosabb biztonsági szabályokra. Ha medvét észlelnek:

  • Soha ne közelítsék meg az állatot!
  • Ne próbálják meg lefotózni vagy levideózni!
  • Szigorúan tilos etetni a vadakat!
  • Veszély esetén azonnal tárcsázzák a 112-es segélyhívó számot!

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?