Kiújultak az erdőtüzek Hargita megyében
Mintegy 100 hektár erdő ég Hargita megyében, a tűzfészkek beazonosításán és a terület felügyelésén napok óta több száz ember dolgozik.
A Hargita megyei Sürgősségi Esetek Felügyelőségének tűzoltói szerint a megyében különböző helyeken öt aktív gócpont van, ahonnan továbbterjednek a lángok.
Ezek közül néhányat korábban sikerült kioltani, de a szél miatt újraéledtek, olyan tűzfészek is akad, amelyet már két hete próbálnak megszüntetni, de a napokban újabbak is keletkeztek.
Szentegyháza – Kápolnásfalu környékén közel 50 hektár erdő lángol, ahol több mint száz tűzoltó és önkéntes, hegyivadászok és lakosok dolgoznak az oltáson. A környéken már két hete tart az erdőtűz, a kioltott gócpontok többször is újraéledtek.
Szerdáról csütörtökre virradó éjszaka őrséget állítottak a tűzfészkek környékére, így szeretnék megakadályozni a lángok továbbterjedését.
Csíkszentsimonon mintegy 10 hektár erdészeti területen pusztítanak a lángok. A tűz az elmúlt héten ütött ki, három napja úgy vélték sikerült eloltani, de a szél szerdán újraélesztette a lángokat. Az erdőtűz megfékezésén 11 katonai tűzoltó, 11 önkéntes tűzoltó és 10 helybéli dolgozik.
Gyergyóvárhegy és Gyergyőremete vidékén, az Öreg-bérc (Vârful Bătrâna) táján mintegy 20 hektár területen újult ki a tűz, a rendkívül egyenetlen terepen 40 személy dolgozik az oltáson.
A Kovászna megyével határos Csíkszentimre községben 20 önkéntes tűzoltó, a helybéliekkel és a Kovászna megyei Sürgősségi Esetek Felügyelőségének tűzoltói közösen harcolnak az 5 hektáron pusztító tűz ellen.
A Sugó barlang környékén 2 hektárnyi területen gyulladt ki egy fiatal erdő, a tarlótűz pedig 15 hektáron égette ki a növényzetet.
{loadposition otp}A helybéli hatóságok közlése szerint a tűzoltók munkáját az erős szél is akadályozza.
Ott ahol a hely megközelíthetetlensége miatt a tűzoltó autók nem tudnak eljutni a terepre, a lángokat kézi erővel, seprűkkel, lapátokkal és láncfűrésszel próbálják megfékezni.
Azokra a területekre, amelyeket a tűzoltó autó is meg tud közelíteni, nagy műanyagtartályokban szállítják a vizet, ugyanis a hőség és az aszály miatt a helyszínen nem tudnak vízhez jutni.