banner_DVdnQ8MO_970x250 (2).png
banner_yxa2hhhn_728x90 (3).png
banner_6Z9d5FZx_300x250.png

Heves esőzések: újabb két megyében van árvízriadó

A hidrológusok másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízriasztást adtak ki vasárnap este Temes megye vízgyűjtő medencéiben található kis folyókra, egy másikat pedig Maros megye kis folyóira. Mindkét riasztás vasárnap éjfélig érvényes.

Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) azonnal hatályba lépő riasztást adott ki vasárnap este, amelynek értelmében nagy hozamú víz árad le a patakokon, lejtőkön és vízfolyásokon, nő a folyóvizek szintje, a vízállás meghaladhatja a másodfokú készültségi szintet a Timişana, Béga folyók vízgyűjtő medencéjének kis folyóin.

Egy másik, szintén azonnal hatályba lépő másodfokú riasztás Maros megyére érvényes, a Maros és a Görgény vízgyűjtő medencéjének kis folyóira. 

Kapcsolódók

banner_t5aBq6wf_ME_BGA.png
banner_VLbX1df7_bga_alap_logo.png

Kimaradt?