banner_1YkOLHCC_CA most-van-itt-az-ido 970x250.png
banner_kTef5tIq_CA most-van-itt-az-ido 728x90.png
banner_kIoChhkY_CA most-van-itt-az-ido 300x250.png

Újabb városban filmeztek le „élőhalott” drogos fiatalokat

Brăilán is készült felvétel a zombidrog tüneteit mutató, az utcán valószerűtlenül imbolygó fiatalokról – számoltak be egy helyi portál alapján a hírtelevíziók.

„Egészen elképesztően viselkedtek, mintha egy másik világon lettek volna” – nyilatkozta a debraila.ro-nak a YouTube-ea is felkerült videó készítője.

Mint ismert, nemrégiben Nagybányán és Zilahon, korábban Tordán, Konstancán és Giurgiuban  találkoztak a járókelők szemlátomást drog hatása alatt lévő, üveges tekintetű, görcsbe rándulva maguk elé meredő, a filmekbeli „élőhalottakra” emlékeztető fiatalokkal.

A szakemberek szerint zombidrog néven elhíresült kábítószer a természetes marihuánánál százszor erősebb szintetikus drog viszonylagosan új szer. Leállíthatja a veséket, a májat, és elég gyorsan halálossá válhat. Összehasonlíthatatlanul olcsóbb a többi kábítószerhez képest, egy adaghoz már 25-30 lejért is hozzá lehet jutni. 

Kapcsolódók

Kimaradt?