banner_rtaOjPsr_970x250.png
banner_GInwbUkj_728x90 (1).png
banner_h7zf3gRj_300x250 copy.png

Bűnügyi eljárás indult a kudzsiri Fegyvergyárban történt robbanás és tűz ügyében

Bűnügyi eljárást indított a kudzsiri rendőrség a helyi Fegyvergyárban történt robbanás ügyében. A detonációt követő tűzben a gyár egyik alkalmazottja életét vesztette.

A Fehér Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint gondatlanságból elkövetett rongálás, gondatlanságból elkövetett emberölés, valamint a munkavédelmi és munkaegészségügyi előírások be nem tartása miatt indult eljárás az ügyben.

A kudzsiri Fegyvergyár lőszerek tesztelésére használt föld alatti helyiségében hétfő reggel történt robbanás, amelyet tűz követett. A gyár egyik alkalmazottját - akit kezdetben eltűntnek nyilvánítottak - szénné égve találták meg a tűzoltók.

A kudzsiri Fegyvergyárban főleg az amerikai piacnak szánt, többnyire félautomata vadász- és sportfegyvereket gyártanak, illetve AKM gépkarabélyokat is előállítanak.

A Kudzsiri Üzemet 1799-ben, az Osztrák-Magyar Monarchia idején alapították. 2004-ben a gyárat két részre osztották, így alakult meg a Mechanikai Művek és a Fegyvergyár. 

Kapcsolódók

Kimaradt?