Román aranyérem született a kajak–kenu világkupaversenyen

Aranyérmet szerzett 500 méter egyesben Cătălin Chirilă kenus a szegedi kajak–kenu világkupaversenyen.

A versenyszámban világbajnoki ezüstérmes és Európa-bajnoki bronzérmes román sportoló 1:50.72 perces idővel ért célba a pénteki döntőben. Második a moldovai Szergej Tarnovszki (1:52.31), harmadik a francia Loic Leonard (1:54.29) lett.

Fotó: a sportoló Facebook-oldala

Cătălin Chirilă bejutott a férfi kenu egyes 1000 méteres versenyszámának döntőjébe is. A finálé esélyesének számít, mert a szám világ- és Európa-bajnoka.

A női kajak egyes 500 méteres versenyszámának pénteki elődöntőjében az ukrán származású román sportoló, Olena Hryhorieva a hetedik lett. Az 1000 méteres férfi kenu kettesben az Adrian és Victor Stepan testvérek a hatodik helyen végeztek az első elődöntőben.

Románia kilenc sportolóval – két nő és hét férfi – vesz részt a szegedi kajak-kenu világkupaversenyen.

Cătălin Chirilă a férfi kenu egyesek 1000 méteres, az Ilie Sprincean és Oleg Nuţă páros pedig a férfi kenu kettesek 1000 méteres versenyszámának szombati döntőjében szerzett aranyérmet a szegedi kajak-kenu világkupán.

Cătălin Chirilă 3:55.10 perces idővel ért célba a fináléban, megelőzve a német Conrad Scheibnert (3:57.06) és a lengyel Wiktor Glazunowot (3:58.58).

Sprincean és Nuţă időeredménye 3:48.11 perc volt. A román páros a lengyel Dominik Nowacki/Lukasz Witkowski (3:49.62) és a moldovai Oleg Tarnovszki/Mihaj Csihaja (3:50.72) duót megelőzve ért célba a döntőben.