banner_qpmMZsMg_970x250 eurotrans.webp
banner_PT5K3wNG_728x90 eurotrans.webp
banner_kNLLfvE0_300x250 eurotrans.webp

Nyolcaddöntőt játszhat Sorana Cîrstea a római tornán; Jaqueline Cristian kiesett

Sorana Cîrstea bejutott a legjobb tizenhat közé a 4.791.105 euró összdíjazású római torna női egyes versenyében, miután szombaton 7:6 (7-1), 6:3-ra legyőzte a hatodik helyen kiemelt cseh Marketa Vondrousovát.

A világranglista 32. helyét elfoglaló román lány 1 óra és 37 perc játék után nyert a tavalyi wimbledoni bajnok ellen.

Az első szettben 5:3-ra vezetett a cseh, de Cîrsteának sikerült kiharcolnia a rövidítést, amelyet meg is nyert 7-1-re. A második játszmában az első játékot még hozta Vondrousova, de aztán Cîrstea megnyert zsinórban öt gémet, és 6:3-ra hozta a szetett.

Fotó forrása: Sorana Cîrstea Facebook-oldala

A nyolcaddöntőben Madison Keys lesz Sorana Cîrstea ellenfele, az amerikai a brazil Beatriz Haddad Maiát győzte le szombaton három szettben (6:4, 4:6, 6:3).

Jaqueline Cristian (WTA-68.) búcsúzott a római tornától, a szerencsés vesztesként főtáblára került román lányt a világranglista harmadik helyét elfoglaló amerikai Coco Gauff győzte le harmadik fordulóban 6:1, 0:6, 6:3-ra.

Cristian 85 ranglistapontot és 30.435 euró pénzdíjat kap a tornán nyújtott teljesítményéért.