Négy érmet, közte két aranyat nyertek a magyarok, egy ezüstöt a románok

A magyar versenyzők négy érmet, közte két aranyat szereztek a szombati első döntős napon a kanadai Halifaxben zajló kajak-kenu világbajnokságon. A románoknak egy ezüstérem jutott.

Kopasz Bálint visszaszerezte világbajnoki címét K-1 1000 méteren és a Kiss Blanka, Lucz Anna duó is remek teljesítménnyel nyerte meg a K-2 200 métert. Bragato Giada és Nagy Bianka kenupárosa 200 és 500 méteren is begyűjtötte a bronzérmet.

Cătălin Chirilă a férfi kenu egyes 500 méteres versenyszámának szombati döntőjében ezüstérmet nyert. A román sportolót a brazil Isaquias Santos háromszoros világbajnok előzte meg, aki 2020-as olimpiai játékokon aranyérmet szerzett a férfi kenu egyes 1000 méteres versenyszámában. Harmadiknak a cseh Martin Fuksa ért célba.

Legutóbb 2017-ben, Csehországban sikerült érmet szerezniük román sportolóknak kajak-kenu világbajnokságon. Akkor Victor Mihalachi és Leonid Carp a második helyen végzett a férfi kenu páros 500 méteres versenyszámának döntőjében. Cătălin Chirilă bejutott a férfi kenu egyes 1000 méteres versenyszámának vasárnapi döntőjébe is.