NB I: az Újpest ellen biztosította be címvédését a Ferencváros

Gyűrték egymást | Fotó: MTIA Ferencváros bebiztosította címvédését a magyar első osztályú labdarúgó-bajnokságban (NB I), miután a 30. forduló kedd esti meccsén hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Újpestet.

A zöld-fehéreknek jelenleg 69 pontjuk van, a második Puskás Akadémiának pedig 55. A fővárosiak még három, a szerdán pályára lépő felcsútiak pedig négy mérkőzést játszanak a mostani bajnoki szezonban.

Az FTC története során 32. alkalommal nyerte meg a magyar bajnokságot, és sorozatban harmadszor végez az élen, erre 14 éve nem volt példa az NB I-ben. Legutóbb a Debrecen tudott triplázni. A Ferencváros tavaly a selejtezőből indulva a főtáblán szerepelhetett a Bajnokok Ligájában, újabb elsőségének köszönhetően a következő idényben is indulhat a sorozat kvalifikációjában.

A Fradi sorozatban hetedszer győzte le az Újpestet – ötödször pályaválasztóként –, ezek közül a legutóbbi hat fellépésén kapott gól nélkül végzett. A lila-fehérek immár 591 perce gólképtelenek a zöld-fehérek ellen. Az Újpest több mint két éve nem szerzett pontot a Ferencváros ellen, vendégként négy és fél éve.

NBI 30. forduló:
Ferencvárosi TC–Újpest FC 3–0, gólszerzők: Uzuni (13. és 77., a másodikat 11-esből), Nguen (30.).
Zalaegerszeg–Budafoki MTE 5–0, gólszerzők: Koszta (36. és 37., előbbit 11-esből), Szánthó (57.), Favorov (66.), Futács (89.)