Liga 1: hazai pályán kapott ki a sereghajtó újonctól a Sepsi OSK

Fotó: Facebook/CS MioveniA Sepsi OSK "se tudta kiheverni" a Konferencia Liga-selejtező 2. fordulójában való kiesést, a háromszéki csapat - hasonlóképpen a FCSB-hez és a CSU Craiovához - kikapott a labdarúgó Liga 1 lapaszakaszának 3. fordulójában a CS Mioveni csapatától.

Mint írtuk, leo Grozavu tanítványai múlt csütörtökön büntetőpárbaj után estek ki a Nagyszombati Spartak ellen az Európai Konferencialiga-selejtező 2. fordulójában. A háromszékieknek nem volt idejük sokáig nyalogatni sebeiket, alig négy nappal az európai kupasorozatból való kiesés után hazai pályán fogadták az újonc CS Mioveni csapatát a Szemerja-negyedbeli stadionban.

A mérkőzés első perceiben a Sepsi OSK érvéneysítette tudásbeli fölényét, a bolgár Csuncsukov és a holland Achahbar is óriási helyzeteket hagyott ki. Ahogy ez lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a 37. percben a Kolozsvári CFR-től kölcsönvett Rares Ispas egy akción belül kétszer is nagyot hibázott, és a lehetőséget kihasználva Lucian Dumitru megszerezte a vezetést a CS Mioveni javára.

A második félidő második percében jött az újabb hidegzuhany, a vendégek kapuskirúgása után két labdaérintéssel jutott el a labda a Sepsi OSK tizenhatosába, ahonnan Bogdan Rusu 14 méterről kilőtte a bal alsó sarkot.

A két gólos hátrány mintha felrázta volna a hazai játékosokat, akik magasabb fokozatra kapcsoltak, de a szépítő gólt csak a 92. percben tudták megszerezni Csuncsukov révén.

A Sepsi OSK egy győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel a maradt a tabella 7. helyén, a CS Mioveni pedig megszerezte első győzelmét az élvonalban.

Labdarúgó Liga 1, alapszakasz, 3. forduló

• Kolozsvári CFR–Chindia Targoviste 1–0 (Alibec 51.)
  • Aradi UTA–FCSB 1–1 (Ubbink 20., illetve Stoica 90.)
  • Medgyesi Gaz Metan–FC Argeș 2–2 (Filip 25., Matricardi 72., illetve Tănase 7., Viana 90.)
  • Bukaresti Rapid–Konstancai Farul 0–0
  • FC Voluntari–FCU Craiova 2–1 (Lopes 47., Armaș 77., illetve Balan 87.).
  • CSU Craiova–FC Botoşani 1–2 (Gustavo 40., illetve Ongenda 49., Papa 53.)
  • Sepsi OSK–CS Mioveni 1-2
  • Dinamo–Academica Clinceni 3-1