Liga 1: aradi és szentgyörgyi siker Medgyesen

Nem hozott szerencsét a medgyesi stadion a két Szeben megyei csapatnak a labdarúgó Liga 1 alapszakaszának 25. fordulójában, előbb a helyi Gaz Metan, majd a Nagyszebeni FC Hermannstadt is kikapott 2-1-re erdélyi ellenfelétől.

Iszonyatos nagy – főleg, ha a 0-5-ös végeredményt nézzük – meglepetéssel indult el pénteken a labdarúgó Liga 1 alapszakaszának 25. fordulója: a FC Viitorul ennyivel győzte le az idén is „saját sírját ásó” Bukaresti Dinamót. Külön pikantériát kölcsönzött a fővárosi összecsapásnak, hogy a vendégek kispadján egy ős-dinamós, Mircea Rednic ült, aki élvezettel figyelte, ahogy tanítványai beütöttek még egy (tkp. 5-öt) szöget volt csapata koporsójába.

Az idei szezon talán leggyorsabb góljával szerezte meg a vezetést Medgyesen az Aradi UTA: a télen szerzett Liviu Antal a 44. másodpercben volt jókor jó helyen és használta ki a Gaz Metan védelmének sorozatos hibáit. A házigazdák egyenlíteni tudtak Yuri révén a 76. percben, de örömük nem tartott sokáig, ugyanis Ioan Hora öt perccel később megszerezte csapata második és győzelmet is jelentő gólját.

#GazMetan #LupiiNegri #TeamMedias ???? Instantanee de la partida Gaz Metan - UTA Arad surprinse de Alex Vereș și Macrea Valentin

Közzétette: Gaz Metan Mediaș – 2021. február 27., szombat

Ezzel a sikerével a Bálint László által irányított UTA feljött a 7. helyre, s ami még fontosabb, hogy immár csak 3 pont választja el az utolsó play off helyen levő, 36 pontos Academica Clincenitől.

Szombaton este az is eldőlt, hogy a CSU Craiova - egyelőre - nem szól bele az első két helyen levő FCSB és Kolozsvári CFR párharcába, ugyanis az oltyánok formája az edzőváltás után se javult fel. Mint korábban írtuk, a Gorj megyei csapat villámrajtott vett a bajnokság elején Cristiano Bergodi irányítása alatt, de az olasz szakember távozásával nagyjából egyidőben nagyon hullámzóvá vált a teljesítménye. Szombaton a Chindia Târgoviște győzte le 1-0-ra Marinosz Uzunidisz csapatát, amely így egyre inkább lemarad a két éllovastól.

????Galerie foto⚽️A.F.C.Hermannstadt????️Sepsi OSK Sf.Gheorghe ????1-2????Liga 1????Etapa a XXV-a ???? Duminică, 28.02.2021 ????Stadionul Gaz Mediaș

Közzétette: FC Hermannstadt – 2021. február 28., vasárnap

Nagy lépést tett a felsőházi rájátszás felé a Sepsi OSK, amely – megtörve hat meccses döntetlensorozatát – vasárnap délután győztesen hagyta el a medgyesi stadion gyepét. Az ellenfél az óriási ponthiányban szenvedő, kiesés ellen küzdő Nagyszebeni FC Hermannstadt volt, amely már a mérkőzés elején – a 30. másodpercben megszerezhette volna a vezetést Bagaric akciójánál, ha Niczuly Roland nem ment az utolsó pillanatban. Gól aztán 10 perccel később a másik kapuba esett: a Hermannstadt tizenhatosában keletkezett kavarodásban a labda Cătălin Golofca elé pattant, aki kapásból rálőtte. A labda egy szebeni védő lábán irányt változtatott és a hazai kapu bal alsó sarkában kötött ki. A hátrányba került Hermannstadt elkezdett sokkal jobban focizni, s ennek meg is lett az eredménye alig 13 perccel később: a lendületből érkező Bagaric kapáslövésénél a Niczulynak esélye sem volt.

Szünet után is a pályaválasztó szebeniek jártak közelebb a gólszerzéshez, de aztán Leo Grozavu csapata elkezdte kiegyenlíteni a játékot: az 58. percben Andres Dumitrescu fejese a keresztlécről pattant vissza, Safranko távoli lövését pedig Figueiredo tolta szögletre. A pontrúgásból pedig tizenegyest harcolt ki a háromszéki alakulat, amit Gabriel Vașvari magabiztosan értékesített. Ezúttal már sokkal jobban megbecsülte a vezetést a Sepsi OSK, amely taktikus játékkal lepörgette a hátramaradó időt.

A háromszékiek az idegenből szerzett 3 pontjukkal megerősítették 4. pozíciójukat a tabellán.

A vasárnap esti FC Botoșani-FCSB mérkőzésen eldőlt, hogy a Kolozsvári CFR-nek hétfőn nem lesz lehetőséeg arra, hogy az idei szezon során először felálljon a tabella legmagasabb fokára, ugyanis a bukarestiek 2-0-s győzelmet arattak Bukovinában. Így aztán hétfő este Edward Iordănescu csapata azért küzdhet a Fellegváron az újonc FC Argeș ellen, hogy a 3 pont megszerzésével tartani tudja a lépést Gigi Becali csapatával.