Kirúgták Sevcsenkót a Genoától, Dárdai lehet az utódja

Az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság utolsó előtti helyén álló Genoa bejelentette, hogy megvált Andrij Sevcsenko vezetőedzőtől.

A Dinamo Kijev, az AC Milan és a Chelsea korábbi klasszis – 2004-ben aranylabdás – csatára, az ukrán válogatott előző szövetségi kapitánya tavaly vette át a Genoa irányítását, de a csapat a bajnokságban egyszer sem tudott győzni (hat döntetlen és három vereség a mérlege). Csak az Olasz Kupa előző fordulójában nyert 1–0-ra a Genoa Sevcsenko vezetésével a bajnoki utolsó helyezett Salernitana ellen, de a következő körben az AC Milan búcsúztatta őket (3–1 hosszabbítás után).

Több labdarúgással foglalkozó portál is írt arról, hogy a Genoa vezetőségének három kiszemeltje van a vezetőedzői posztja, az egyikük Dárdai Pál, a Hertha BSC volt játékosa és edzője, a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya.