Kikapott a spanyoloktól, csoportmásodik lett Magyarország

Nem tudták tartani a spanyolokat | Fotó: handballegypt2021.comA magyar férfi kézilabda-válogatott a hatszoros aranyérmes Franciaországgal találkozik az egyiptomi világbajnokság szerdai negyeddöntőjében, mivel 36–28-ra kikapott az Európa-bajnok Spanyolországtól a középdöntő harmadik, hétfői utolsó fordulójában, és így csoportja második helyén végzett.

A vereséghez hozzájárult, hogy a magyar keretből ezúttal három kulcsember, Mikler Roland, Bánhidi Bence és Lékai Máté is kimaradt.

A magyarok a Zöld-foki Köztársaság, Uruguay és Németország legyőzésének köszönhetően a maximális négy pontot vitték magukkal a csoportkörből a középdöntőbe, ahol Brazília és Lengyelország ellen is nyertek, így az utolsó forduló eredményeitől függetlenül – a spanyolokkal együtt – biztosították a továbbjutásukat.

A két együttes 38. egymás elleni meccsén 13 magyar siker és öt döntetlen mellett 20. alkalommal nyertek a spanyolok.

Eredmény, középdöntő, 3. (utolsó) forduló, I. csoport: Spanyolország–Magyarország 36–28 (21–14). A szerdai francia–magyar negyeddöntőre Alexandriában kerül sor 21.30-tól.