Kerekes Éva a román-magyar meccs után: „ez csak kézilabda, nem háború”

Magyar-román ellentétről kérdezte a Magyar Nemzet helyszíni tudósítója a román válogatott székelyföldi játékosát, Kerekes Évát a Magyarország ellen elveszített mérkőzést követően a holland-német közös rendezésű kézilabda-világbajnokságon.

A szerda koraeste ötgólos különbséggel, 34-29-re elbukott középdöntős találkozót követően a Besztercei Gloria zetelaki szélsője úgy vélekedett, hogy próbáltak mindent beleadni ebbe a meccsbe, de mentálisan gyengébbnek bizonyultak a magyaroknál. „Nem úgy jöttek össze a dolgok, ahogy terveztük. Egyértelműen nehéz volt hátrányban játszani. Mindig nehéz az eredmény után futni” – mondta a Magyar Nemzetnek Kerekes.

Kerekes Éva békére szólít | Fotó: Besztercei Gloria/Facebook/archív felvétel

Amikor a román-magyar ellentétekről kérdezték rámutatott, hogy ugyanolyan jelentősége van mindkét oldal számára az egymás elleni párharcokról, de sajnálatosnak tartja a helyzetet. „Nem hiszem, hogy szükség lenne ekkora konfliktusra kér ország között. Szerintem ez nevetséges! Nekem fáj a szívem, mert középen vagyok ebben a helyzetben. Nagyon utálom, amikor látom, hogy az emberek egymásra fújnak, egymással verekednek, veszekednek. Békében kellene lennünk egymással, az a legjobb. Ez csak kézilabda, nem háború! Mindegy, mi történt ezelőtt száz plus évvel. Örülök neki, hogy a lelátón legalább sportszerű volt a helyzet” – nyilatkozta.

A román válogatott legközelebb pénteken 16.30 órakor lép pályára a vébén Szenegál ellen, majd december 7-én 19 órától Svájc lesz az ellenfele az 1. középdöntős csoportban. Továbbjutásra viszont már nem maradt esélye, hiszen a hatosból csak a két első helyezett lép tovább a negyeddöntőbe, a 2 ponttal harmadik trikolórok pedig a 6-6 ponttal élen álló Dániától és Magyarországtól is kikaptak, így még azonos pontszám esetén sem előzhetnek.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?