Katar 2022: Portugália legyőzte a ghánai válogatottat, Cristiano Ronaldo történelmi gólt lőtt

Izgalmas végjátékot hozott a portugál-ghánai meccs a katari labdarúgó-világbajnokságon. A 65. percig 0-0 volt az állás, végül 3-2 lett Portugáliának.

Sokáig nem történt semmi érdekes a mérkőzésen, bár Ronaldónak volt két helyzete a meccs elején. A második félidőben azonban Ronaldo pedig belőtte a gólt, ezzel az első játékos lett, aki öt világbajnokságon is gólt szerzett.

Innen beindult a játék, előbb Andre Ayew egyenlített, majd Joao Félix visszavette a portugál előnyt Bruno Fernandes remek labdája után. A manchesteri középpályás aztán Rafael Leaónak is pazar passzt adott, a cserejátékos második labdaérintéséből betalált. Végül Bukari használt ki egy védelmi hibát, így lett az eredmény 3-2.

(Nyitókép: FIFA World Cup/Twitter)