Foci-vb: az Európa-bajnok kiejtette Cristiano Ronaldóékat

A regnáló Európa-bajnok spanyol válogatott 1-0-ra legyőzte a portugál csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság dallasi nyolcaddöntőjében.

Az első félidő mozgalmasabb volt, mégsem született gól, a szünet után pedig kevesebb helyzetet alakított ki a két csapat. A továbbjutás végül a 91. percben Mikel Merino góljával dőlt el.

Merino gólja továbbjutást ért a spanyoloknak | Fotó: Agerpres/EPA

A hétfő esti találkozó spanyol lehetőségekkel indult, Mikel Oyarzabal két helyzete közül az egyiknél Diogo Costa védett, a másiknál a Real Sociedad támadója 11 méterről, középről lőtt a kapu mellé. Később a portugál kapus további két védéssel akadályozta az Európa-bajnok gólszerzését.

Lamine Yamal a tizenhatos jobb oldali sarkától csavart, de Diogo Costa kiütötte a labdát, amely Álex Baena elé pattant, aki ezúttal a kapu bal oldalát vette célba, de a kapus ezt a lehetőséget is hárította.

Mindeközben a másik oldalon Cristiano Ronaldo közeli lövése jelentett veszélyt, de a szöget jól záró Unai Simónról szögletre pattant a játékszer.

A folytatásban is a spanyolok támadtak többet, de a betömörülő portugál védelmet egyre nehezebben játszották át.

A félidő hajrájában kissé kiszabadult a kétszeres Nemzetek Ligája-győztes, és előbb Ronaldo visszahúzós emelésénél vetődött látványosat Simón, majd Nuno Mendes lövése után a menteni akaró Pedro Porro lábáról pattant a lécre a labda.

Fordulás után jobbára a két tizenhatos között zajlott a játék, helyzetekig ezúttal nem jutottak a csapatok, az első lehetőségre a 65. percig kellett várni, de Baena távoli próbálkozását követően Diogo Costa védett, miként nyolc perccel később Yamal szabadrúgásánál is.

Visszaesett az iram, de a váratlan tempóváltásokkal, gyorsításokkal nem fulladt unalomba a találkozó. A portugálok érezhetően elégedettek lettek volna a döntetlennel és a hosszabbítással, de a 91. percben Mikel Merino góljával a spanyolok megnyerték a mérkőzést.

A spanyol válogatott a nyolc között pénteken 22 órától az Egyesült Államok-Belgium párharc győztesével játszik Los Angelesben – számolt be az MTI.

A nyolcaddöntők eredményei és programja:

  • Kanada–Marokkó 0–3
  • Paraguay–Franciaország 0–1
  • Brazília–Norvégia 1–2
  • Mexikó–Anglia 2–3
  • Portugália–Spanyolország 0-1
  • Egyesült Államok–Belgium (kedd, 3 óra)
  • Argentína–Egyiptom (kedd, 19 óra)
  • Svájc–Kolumbia (kedd, 23 óra)
16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?