BL-selejtező: a CFR nyögvenyelősen, a Fradi simán vette az első akadályt

Szívbajosoknak nem ajánlott hosszabbitásos mérkőzésen harcolta ki a Kolozsvári CFR a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtező 2. fordulójába jutást.

Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR/archívA Kolozsvári CFR játékosai a 3-1-es hazai győzelem után magabiztosan futottak ki a banja lukai városi stadion gyepére, ahol a helyi Borac megilletődötten fogadta sokkal jobban rangsorolt vendégét. Talán annyi változást láthattunk a boszniai csapat játékán, hogy a kolozsvári összecsapásnál harciasabban álltak bele a játékba, ezért ez rendkívül töredezett volt az első félidőben.

Marius Șumudică tanítványai a 13. percben Costache révén bevették Csetkovics kapuját, viszont a játékvezető les miatt visszafújta a helyzetet. Percekkel később Adrian Păun is közel állt a gólszerzéshez, viszont belelőtte a labdát a bosnyák hálóőrbe.

A második félidő egy újabb meg nem adott Costache-góllal indult, Urs Schnyder ezt is les miatt érvénytelenítette. Ekkor még semmi sem vetítette előre azt a négy perces rövidzárlatot, ami a CFR játékában bekövetkezett a 60. és 64. perc között. Előbb Vranjes, majd Moraitisz betalált - fejjel - Arlauskis kapujába, és ezzel a Borac ledolgozta a Fellegváron összeszedett két gólos hátrányát.

A vasutasok a hátralevő időben mindennel megpróbálkoztak, labdabirtoklási fölényük már már a Barcelona tiki-takájával vetekedett, de újabb gól már nem született a rendes játékidőben.

A hosszabbítás első félidejében is a CFR kezdeményezett, a az erejük végén járó Borac-játékosok megelégedtek a labdák elrúgdosásával. Deacnak és Camorának is volt egy egy kapufája, és amikor lelkileg már mindenki a büntetőrúgások „szerencsejátékára” készülődött, a 118. percben elsült Alexandru Chipciu lába. A csereként beállt középpályás Deactól kapott labdát, amit jó 22 méterről a hosszú sarokba ragasztott.

A CFR 2-1-re ugyan elvesztette a mérkőzést, viszont 4-3-as összesítéssel megnyerte a párharcot. A fellegváriak következő ellenfele a gibraltári Lincoln Red Imps lesz.

Fotó: fradi.huAz előző idényben csoportkörös Ferencváros kettős győzelemmel jutott tovább az első fordulójából, miután Myrto Uzuni mesterhármasával 3-1-re nyert a visszavágón a koszovói FC Prishtina otthonában. Az FTC egy héttel ezelőtt házigazdaként 3-0-ra nyerte meg a párharc első mérkőzését.

Jobban kezdtek a hazaiak, akik az első öt percben egy gólszerzési lehetőségig, sőt egy les miatt érvénytelenített gólig is eljutottak. Egy ideig a folytatásban ugyancsak támadásban maradt a koszovói bajnok, az FTC-nek először a 22. percben volt helyzete, és ezt követően átvette az irányítást, több ígéretes lehetőséget is kidolgozott, az első félidő mégis gól nélkül ért véget.

A szünet után Tokmac Nguen hozta remek helyzetbe Myrto Uzunit, aki a 49. percben megszerezte a vezetést a vendégeknek. Az FC Prishtina csakhamar kapufáig jutott, majd a 67. percben a csereként beállt Mendurim Hoti révén, egy szöglet után sikerült egyenlítenie. Bő tíz perccel a vége előtt Uzuni lendületes akciója végződött góllal, az Eldar Civictől visszakapott labdát közelről pörgette a hálóba. A végeredmény Uzuni harmadik találatával alakult ki: Nguen lövését Ardit Nika kapus éppen a vendégek albán légiósa elé ütötte, aki éles szögből volt eredményes.

A párharc annyira sima volt, hogy a luxemburgi játékvezető némi meglepetésre a nyolc csere ellenére egy percet sem hosszabbított a meccs végén.

A Ferencváros a selejtező második körében, a jövő héten a litván Zalgiris Vilnius együttesével találkozik. A csoportkörbe jutáshoz négy párharcot kell megnyerni.

BL-selejtező, 1. forduló, eredmények

• FC Prishtina (koszovói)–Ferencvárosi TC 1–3,Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel
  • Linfield (északír)–Zalgiris Vilnius (litván) 1–2, tj.: a Zalgiris Vilnius, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
  • Lincoln Red Imps (gibraltári)–Fola Esch (luxemburgi) 5–0, tj.: a Lincoln Red Imps, 7–2-es összesítéssel
  • Riga FC (lett)–Malmö (svéd) 1–1, tj.: a Malmö, 2–1-es összesítéssel
  • Hibernians (máltai)–Flora Tallinn (észt) 0–3, tj.: a Flora Tallinn, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel
  • Sheriff Tiraspol (moldovai)–Teuta (albán) 1–0, tj.: a Sheriff Tiraspol, kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel
  • Borac Banja Luka (bosnyák)–Kolozsvári CFR (romániai) 2–1 – hosszabbítás után, tj.: a CFR, 4–3-as összesítéssel
  • Mura (szlovén)–Shkëndija (északmacedón) 5–0,tj.: a Mura, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel
  • Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–HJK (finn) 0–4, tj.: a HJK, kettős győzelemmel, 7–1-es összesítéssel
  • Shamrock Rovers (ír)–Slovan Bratislava (szlovák) 2–1, tj.: a Slovan, 3–2-es összesítéssel
  • Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Ludogorec (bolgár) 0–1,tj.: a Ludogorec, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel