AusOpen: 20 éves amerikaitól kapott ki a női címvédő Oszaka Naomi

Fotó: Agerpres/EPAA férfiaknál többek között Alexander Zverev, Denis Shapovalov és Matteo Berrettini, míg a nőknél Viktorija Azarenka, Maria Szakkari és Paula Badosa is bejutott a legjobb 16 közé az Australian Open pénteki játéknapján. Nem sikerült ugyanez Oszaka Naominak, a női címvédő döntő tie-breakben alulmaradt a 20 éves amerikai Amanda Anisimovával szemben.

Az olimpiai bajnok Alexander Zverev a harmadik mérkőzésén is simán nyert, Daniel Altmaier (7:6, 6:1, 7:6) és John Millman (6:4, 6:4, 6:0) után ezúttal a selejtezőből induló Radu Albotot (6:3, 6:4, 6:4) győzte le három játszmában. A találkozó két óráig sem tartott, ez idő alatt a német fiú 16 ászt és összesen 44 nyerőt ütött (30 ki nem kényszerített hiba ellenében). Zverevre a nyolcaddöntőben a kanadai Denis Shapovalov vár, aki négy játszmában, 3 óra 2 perces mérkőzésen búcsúztatta az amerikaiak 211 centiméter magas szervagépét, Reilly Opelkát.

Nagyon izgalmas mérkőzést vívott egymással Matteo Berrettini és a még mindig csak 18 éves Carlos Alcaraz. A spanyol fiú kétszetets hátrányból felállva kiharcolta a döntő játszmát, annak rövidítését azonban – a meccslabdánál kettős hibát ütve – 10–5-re elveszítette, így alulmaradt a 4 óra 10 perces csatában. A hetedik kiemelt olasz játékos egymást követő második évben jutott el a nyolcaddöntőig az Australian Openen, de tavaly sérülés miatt nem tudott kiállni a Sztefanosz Cicipasz elleni mérkőzésére – idén Pablo Carreno ellen próbálhat szerencsét.

A világelső Ashleigh Barty továbbra is ellenállhatatlan, 61 perc alatt nyert két játszmában az olasz Camila Giorgi ellen (6:2, 6:3). Az ausztrál hölgy a torna eddigi szakaszában összesen csak három gémet veszített, s a legjobb tizenhat között Amanda Anisimovával mérkőzhet meg, aki 2 óra 15 perces küzdelemben, két meccslabdát hárítva, döntő tie-breakben múlta felül a címvédő Oszaka Naomit. A 20 éves amerikai lány az Australian Openen (2019 után) másodszor, Grand Slam-tornán összességében harmadszor jutott be a negyedik körbe.

Viktorija Azarenkától az első fordulóban Udvardy Panna tudta elcsenni eddig a legtöbb gémet (4). A korábbi világelső a második körben a svájci Jil Teichmannt 6:1, 6:2-re verte meg, a 15. kiemelt ukrán Elina Szvitolina ellen pedig kis túlzással több energiát égetett el az utolsó gém megnyerésével, mint azzal, hogy egyáltalán eljutott 6:0, 5:2-ig – Azarenka végül a hatodik meccslabdáját értékesítve zárta le a találkozót, 67 perc játék után.

A fehérorosz hölgy – aki a meccs utáni sajtótájékoztatón ötéves kisfiával vett részt – a nyolcaddöntőben a Roland Garros tavalyi győztesével, Barbora Krejcíkovával játszik majd.

Australian Open (kemény pálya, 75 000 000 ausztrál dollár)

férfi egyes, 3. forduló(a 16 közé jutásért)

• Zverev (német, 3.)–Albot (moldovai) 6:3, 6:4, 6:4
  • Berrettini (olasz, 7.)–Alcaraz (spanyol, 31.) 6:2, 7:6 (7–3), 4:6, 2:6, 7:6 (10–5)
  • Shapovalov (kanadai, 14.)–Opelka (amerikai, 23.) 7:6 (7–4), 4:6, 6:3, 6:4
  • Carreno (spanyol, 19.)–Korda (amerikai) 6:4, 7:5, 6:7 (6–8), 6:3
  • Kecmanovics (szerb)–Sonego (olasz, 25.) 6:4, 6:7 (8–10), 6:2, 7:5
  • Monfils (francia, 17.)–Garín (chilei, 16.) 7:6 (7–4), 6:1, 6:3

női egyes, 3. forduló (a 16 közé jutásért)

• Barty (ausztrál, 1.)–Giorgi (olasz, 30.) 6:2, 6:3
  • Anisimova (amerikai)–Oszaka (japán, 13.) 4:6, 6:3, 7:6 (10–5)
  • Pegula (amerikai, 21.)–Párrizas (spanyol) 7:6 (7–3), 6:2
  • Szakkari (görög, 5.)–Kugyermetova (orosz, 28.) 6:4, 6:1