A címvédő Bayern és a Chelsea is biztosította helyét a legjobb nyolc között

Lewandowski tizenegyese | Fotó: Twitter/FC BayernA címvédő Bayern München és a Chelsea is kettős győzelemmel jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé, miután a nyolcaddöntő visszavágóin is nyerte szerda este.

A német rekordbajnok elsöprő (4–1-es) római diadal után fogadta a Laziót, és ilyen előzmények után nem volt kérdés, hogy melyik csapat jut tovább, de a román Ștefan Raduval a védelemben felálló olasz gárda viszonylag jól tartotta magát. Lewandowski az első félidőben – a nagykárolyi Kovács István játékvezető által befújt – tizenegyesből szerzett előnyt.

Ezt a második félidőben a lengyel csatár helyére beálló Chuopo-Moting az első labdaérintéséből megduplázta.

A vendégcsapat a hajrában egy szabadrúgás után szépített.

A koronavíurs-járvány miatt az Atlético Madrid Bukarestben rendezte meg a Chelsea elleni első meccsét, de Giroud szépségdíjas góljával 1–0-ra elveszítette a „hazai” mérkőzést. Ezzel mintha fejben is feladták volna a továbbjutás reményét a spanyol csapat játékosai, akik a londoni visszavágól alárendelt szerepet játszottak a Chelsea ellen. Az angolok magabiztosan nyertek és kettős győzelemmel biztosították helyüket a negyeddöntőben.

Emerson Palmieri a hajrában adta meg a kegyelemdöfést | Fotó: Twitter/Chelsea FC

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó
Chelsea (angol)–Atlético Madrid (spanyol) 2–0 (1–0), gólszerzők: Zijes (34.), Emerson Palmieri (90+4.).; kiállítva: Szavics (82., Atlético) – továbbjutott a Chelsea 3–0-s összesítéssel.
Bayern München (német)–Lazio (olasz) 2–1 (1–0), gólszerzők: Lewandowski (33., 11-esből), Chuopo-Moting (73.), illetve Parolo (82.) – továbbjutott a Bayern 6–2-es összesítéssel.

Három angol, két német, valamint egy-egy francia, portugál és spanyol csapat várja a március 19-i sorsolást: Az érdekelt csapatok: