Női kosárlabda: a Sepsi SIC nyerte a döntő első mérközését

A Sepsi SIC Sepsiszentgyörgy csapata hazai pályán 76-46 (22-12, 17-16, 17-10, 20-8) arányban legyőzte a CSM Szatmárnémetit a női kosárlabda nemzeti liga döntőjének első mérkőzésén.

A döntő az egyik csapat három győzelméig tart, a második meccsre szombaton 19 órától kerül sor.

A harmadik meccset Szatmárnémetiben rendezik április 26-án, és - ha szükség van rá - egy nappal később ugyanott kerül sor a negyedik mérkőzésre is.Ha ezek után sem lehet győztest hirdetni, akkor a mindent eldöntő ötödik meccset a Sepsi Arénában játsszák április 30-án.

A Sepsi SIC az elmúlt három év minden döntőjébe bejutott, 2015-ben 2-0-ról, 2-3-ra vesztetett a CSM Târgovişte ellen, majd behúzta a következő két döntőt, 2016-ban a Gyulafehérvár (3-0), 2017-ben pedig a Kolozsvár ellen (3-1).