BL: nyolc közé jutott a Sevilla és az AS Roma

A Sevilla és az AS Roma jutott be a nyolc közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A keddi mérkőzésen a Sevilla idegenben vívta ki a nyolc közé kerülést a Manchester United ellen. A spanyolországi gól nélküli döntetlent követően a francia Wissam Ben Yedder negyedórával a lefújás előtt, mindössze két perccel azután, hogy beállt, betalált, majd újabb négy percre rá második gólját is megszerezte. A francia csatár szezonbéli hetedik BL-meccsén hetedszer és nyolcadszor talált be.

A hátralévő kevés időben az angolok erejéből már csak a szépítésre futotta. Lukaku – klubcsapatait és a válogatottat is beleszámítva – pályafutása kétszázadik gólját szerezte.

A másik összecsapáson az AS Roma 1–0-ás győzelmet aratott a Sahtar Donyeck felett. Mivel az első mérkőzésen az ukránok 2–1-es győzelmet arattak, az olasz csapat 2–2–es összesítéssel, idegenben szerzett gólall ment tovább.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:

• Manchester United (angol) – Sevilla (spanyol) 1–2 (0–0), továbbjutott: a Sevilla, 2–1-es összesítéssel
  • AS Roma (olasz)-Sahtar Donyeck (ukrán) 1–0 (0–0), továbbjutott: az AS Roma 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal