Simona Halep kiesett a vuhani WTA torna második fordulójában

A másodikként kiemelt Simona Halep kiesett kedden a 2.365.250 dollár összdíjazású vuhani (Kína) keménypályás női tenisztorna második fordulójában, miután 6-2, 6-1 arányban vereséget szenvedett az orosz Daria Kaszatkinától.

Halepet, aki szerdán tölti 26. életévét, 1 óra 13 perc alatt búcsúztatta a világranglista 31. helyén álló ellenfele.

Halep breakkel kezdett, de a következő négy játékot elveszítette és Andrei Pavel edző közbelépése ellenére, 6-2-re elment az első játszma. Kaszatkina megnyerte a második szett első játékát, Halep a másodikat, ám onnantól az orosz lányt nem lehetett megállítani és 6-1-re nyert.

A 20 éves Kaszatkinának először sikerült legyőznie Halepet, korábbi két egymás elleni mérkőzésükön a román játékos diadalmaskodott. Tavaly az elődöntőig jutó Halep egy 14.265 dolláros csekket és 60 WTA pontot kap vuhani részvételéért.

Ugyancsak kedden Sorana Cîrsteát 6-3, 6-3 arányban győzte le a kínai Qiang Wang.