Tour de France: Michael Matthews nyerte a keddi szakaszt

Michael Matthews nyerte kedden a Tour de France országúti kerékpáros körverseny 16. szakaszát, amelyen a címvédő Chris Froome megtartotta előnyét az összetettben.

A Le Puy-en-Velay és Romans-sur-Isere közötti 165 kilométeres etapon széttöredezett a mezőny, az első, 22 fős csoportból pedig az ausztrál bizonyult a leggyorsabbnak a sprintbefutóban. Matthewsnak ez a második sikere volt az idei Touron azután, hogy múlt szombaton is győzött.

Az összetett első öt helyezettje közül csak az ötödik Daniel Martin nem volt tagja az élbolynak, így a mostani 51 másodperces hátrányával az ír versenyző a hetedik helyre csúszott vissza.

A vasárnapig tartó viadalon szerdán a La Mure és Serre-Chevalier közötti 183 kilométeres szakasz vár a mezőnyre.