Simán bejutott Simona Halep a stuttgarti WTA-torna elődöntőjébe

Simona Halep viszonylag simán bejutott péntek este a 710 900 dollár összdíjazású stuttgarti WTA-torna elődöntőjébe, miután 6-3, 6-1 arányban legyőzte a lett Anasztaszija Szevasztovát.

A negyedik helyen kiemelt 25 éves Halep (5. hely a WTA-rangsorban) mindössze 60 perc alatt lelépte 27 éves lett ellenfelét (26. WTA).

Halep idei egyik legjobb játékával 2017-ben először jut elődöntőbe. Halep elejétől végig uralta a pályát és két sima szettben hozta a meccset. A román játékos 14 winnert ütött (Szevasztova 9-et), és 13 nem kényszerített hibát követett el (ellenfele 14-et). A két játékos hatszor játszott eddig egymás ellen, az eredmény 3-3.

Halep, aki ezzel bebiztosított magának egy 30 563 eurós csekket és 185 WTA-pontot, Laura Siegemunddal játszik a döntőbe jutásért, aki a maga során a WTA-rangsor 3. helyezettjét, a cseh Karolina Pliskovát búcsúztatta.

A másik elődöntőben az eltiltása után most visszatért orosz Maria Sarapova a francia Kristina Mladenoviccsal játszik. Sarapova 6-3, 6-4-re verte az észt Anett Kontaveitet, míg Mladenovics 6-3, 6-2-re győzött a spanyol Carla Suarez-Navarro ellen.

Halep és Siegemund eddig egyszer játszott egymással, tavaly, éppen Stuttgartban, akkor Siegemund (29, 49 WTA) 6-1, 6-2-re győzött.