Kézilabda-Eb: ötödik helyen végzett a román válogatott

Győztes mérkőzéssel fejezte be menetelését a svédországi Európa-bajnokságon a Cristina Neagut és Paula Ungureanut nélkülöző román női kézilabda-válogatott. A németek elleni pénteki helyosztón 23:22-re nyert Ambros Martín csapata.

Cristina Zamfir néhány másodperccel a rendes játékidő vége előtt szerezte a mindent eldöntő gólt. A SCM Craiova játékosa lecsapott a labdára, majd végigvitte az ellentámadást. A nagy lendülettel érkező Zamfir nekiesett a kapufának, de ápolásra szorult Clara Woltering, a németek kapusa is, aki az Európai Labdarúgó Szövetség tájékoztatása szerint agyrázkódást szenvedett.

A találkozón lehetőséget kapott Julija Dumanszka, a román válogatott honosított ukrán kapusa a mérkőzés utolsó szakaszában két büntetőlövést hárított.

Szűcs Gabrielláék kiegyenlített első játékrész után megléptek három góllal (15–12), percekkel később viszont újból egyenlő volt az állás. A németek a 48. percben átvették a vezetést, és ők álltak nyerésre az 57. percben is. A román csapat Cristina Laslo révén egyenlített, majd Zamfir egyéni akciójával minden eldőlt.

Románia az ötödik pozícióval legjobb helyezését érte el a legutóbbi három Európa-bajnokságon, 2012-ben tizedik, két évvel később kilencedik lett a csapat. A svédországi tornán holland-norvég döntőt rendeznek vasárnap este 19 órától. A bronzmérkőzésen Dánia Franciaroszággal találkozik 16.30-tól.

Női kézilabda-Eb, az ötödik helyért

• Németország–Románia 22:23 (11:11)

• Románia: Denisa Dedu (11 védés), Julija Dumanszka (2 védés) — Aneta Udriștioiu (3 gól), Szűcs Gabriella (2), Geiger Melinda (1), Crina Pintea (2), Eliza Buceschi, Cristina Florică, Cristina Laslo (3), Ana Maria Iuganu (1), Laura Popa, Cristina Zamfir (6), Oana Manea, Mădălina Zamfirescu (1), Florina Chintoan (1), Laura Chiper (3). Szövetésgi kapitány: Ambros Martin.

• Németország: Clara Woltering (11 védés), Dinah Eckerle — Saskia Lang (1 gól), Jenny Karolius (3), Meike Schmelzer (3), Anna Loerper, Julia Behnke (1), Kim Naidziniavicius (2), Anne Hubinger (3), Emily Bolk (1), Svenja Huber (5), Lone Fischer (1), Kerstin Wohlbold (1), Alicia Stolle (1). Szövetségi kapitány: Michael Biegler.