Birkozólányt választottak Kovászna megye legjobb sportolójának

Mátéfi Árpád tanítványát, az ifjúsági Európa-bajnok és Balkán-bajnok Incze Krisztát választották 2016 legjobb Kovászna megyei sportolójának.

A Kovászna Megyei Ifjúsági és Sportigazgatóság által készített felmérésen Incze Kriszta 163 pontot teljesített, amelyben benne van az idén nyert felnőtt országos bajnoki címe és az Universiádén nyert ezüstérme is.

A második helyet Cosmint Trofin atléta szerezte meg 93 ponttal, aki a 800 méteres fedett pályás síkfutás országos bajnoka, balkán-bajnoki ezüstérmes ugyanebben a számban, a balkán-bajnoki bronzérmes 4x400 méteres váltó tagja, és a szabadtéri 400 és 800 méteres síkfutás ezüstérmese.

A duatlon és triatlon versenyeken induló Dániel Attila 82,5 ponttal a harmadik helyre került. Legjobb 2016-os eredménye az U23-as krossz-duatlon Európa-bajnokságon nyert ezüstérme, amúgy ezüstérmet nyert az országos duatlon, krossz-duatlon és krossz-triatlon bajnokságon is. A legjobbakat a szerdai sportgálán díjazzák a Szabó Kati sportcsarnokban.