Asztalitenisz: világbajnok lett a Diaconu–Dragoman ifipáros

Az ifjúsági asztalitenisz-világbajnokság 2003 óta íródó történetében először tudta európai duó megszerezni a végső győzelmet: szerdán Adina Diaconu és Andreea Dragoman első lett a lányok páros versenyében.

A fokvárosi döntőben a román asztaliteniszezők a Japánt képviselő Hina Hajata és Miju Kato ellen nyertek, 4–2 arányban (11:7, 11:8, 11:6, 5:11, 9:11, 11:9). Egyéniben Adina Diaconu a döntőbe kerülésért játszott, de a legjobb négy között simán kikapott a Hong Kong-i Mak Tze Wingtől. A szervezők Diaconut bronzéremmel díjazták, amiért bejutott az elődöntőbe.
A Dél-afrikai Köztársaságban rendezett világversenyt az ázsiai országok sportolói uralták, Japán három, Dél-Korea két, míg Kína egy világbajnoki címmel zárt. Románia a két érem mellett egy ötödik és egy hatodik helyezést ért el, előbbit a fiúk, utóbbit a lányok csapatversenyében.