Murray nyerte a világbajnokság leghosszabb meccsét

A világelső Andy Murray három játszmában, 3 óra 21 perces csatában legyőzte a japán Nisikori Kejt a férfi teniszezők szezonzáró londoni ATP-világbajnokságának szerdai játéknapján. A brit játékos sorozatban 21. mérkőzésén diadalmaskodott.

Érdekesség, hogy ez volt az ATP-világbajnokság történetének leghosszabb mérkőzése, a korábbi rekord is Murray nevéhez fűződött: a 2010-es elődöntőben 3 óra 12 perc alatt kapott ki Rafael Nadaltól.

A John McEnroe-csoport másik mérkőzésén a svájci Stan Wawrinka két rövidítéses szettben 7-6(3), 7-6(3)-ra legyőzte a horvát Marin Cilicset, így még reménykedhet a továbbjutásban. A harmadik kiemelt ellenfele az utolsó körmérkőzésen a világelső, Andy Murray lesz.

Gael Monfils sérülés miatt nem áll ki az utolsó körmérkőzésére, őt a belga David Goffin helyettesíti, aki Novak Djokoviccsal játszik majd.