A legjobb négy között Simona Halep Cincinnatiban

A harmadik kiemelt Simona Halep 7-5, 6-1 arányban legyőzte bukaresti idő szerint szombat hajnalban Agnieszka Radwanskát, és bejutott a cincinnati keménypályás tenisztorna női versenyének elődöntőjébe.

A konstancai lányidén zsinórban a tizenharmadik mérkőzését nyerte meg, és remek formában van. Győzni akarása pedig töretlen: a világranglista ötödik lengyel ellenfele 4-0-ra vezetett az első szettben, Halep innen tudott fordítani 7-5-re. Kettejük párharcának állása jelenleg 5-5.

Halep román idő szerint szombaton 19.30-kor a világranglista második Angelique Kerberrel játszik, aki a negyeddöntőben a spanyol Carla Suarez Navarrót búcsúztatta. A másik ágon a cseh Karolina Pliskova és a spanyol Garbine Muguruza küzd a döntőbe jutásért. Utóbbi a magyar Babos Tímeát győzte le a negyeddöntőben.

A Halep-Kerber párharc állása jelenleg 4-2 a román teniszező javára. A konstancai lány legutóbb Montrealban, a Rogers Cup elődöntőjében három szettben verte meg a német sportolót.