Böde góljával nyert Kispesten a Ferencváros

A címvédő Ferencváros Böde Dániel góljával 1-0-ra nyert a Budapest Honvéd otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga második fordulójának szombati játéknapján.

Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője több helyen is változtatott az összeállításon a szerdai Bajnokok Ligája-búcsút követően, csapata ennek ellenére kifejezetten óvatosan futballozott az első félidőben. A találkozó elején inkább a Honvéd akarata érvényesült, Dibusznak több védést is be kellett mutatnia.

A vendégek gyakorlatilag egyetlen helyzetet alakítottak ki az első negyvenöt percben, igaz, ezt Böde magabiztosan értékesítette is (0-1).

A fordulást követően a Ferencváros magabiztosan őrizte előnyét, leginkább az eredmény megtartására törekedett. A Honvéd ugyan próbálkozott, de egy-egy pontrúgáson kívül nem tudott komoly helyzetet kialakítani Dibusz kapuja előtt, így az eredmény nem változott.